Szkolne ABC

Poradnik o szkolnych artykułach

Flamastry najnowszej generacji – promarkery

Flamastrów używa większość z nas: do rysowania, malowania, tworzenia zaznaczeń oraz podkreśleń, a także wykonywania przeróżnych elementów dekoracyjnych. Niestety, klasyczne mazaki szybko wysychają, a tworzone nimi efekty nie należą do zbyt spektakularnych. Na szczęście na rynku pojawiły się nowoczesne pisaki, dzięki którym można bez przeszkód kreować niemal idealne dzieła plastyczne.

Dlaczego warto zainwestować w promarkery?

Dobrej jakości promarkery dla dzieci nie należą do najtańszych produktów. Jednak jeżeli nasza pociecha wykazuje się talentem plastycznym, warto w nie zainwestować. W sklepach z artykułami plastycznymi można znaleźć zestawy nowoczesnych flamastrów o bardzo szerokiej kolorystyce. Nie brakuje w nich delikatnych pasteli, kolorów z metalicznym połyskiem oraz intensywnych neonów. Oczywiście markery dla dzieci można kupować w mniejszych lub większych kompletach, a także pojedynczo.

Zalety promarkerów dla dzieci

Profesjonalny promarker plastyczny zawiera nietoksyczny tusz oparty na alkoholu. Jego barwy są wyraziste, nie blakną, a dzięki półprzezroczystej konsystencji można nim wykonywać cieniowane rysunki bez obaw, że powstanie na nich nieestetyczny „brudny” efekt. Ponadto nie ma przeszkód, aby malować promarkerami na różnych podłożach, np. na drewnie, szkle lub na tworzywach sztucznych.