Szkolne ABC

Poradnik o szkolnych artykułach

Pisać każdy może

biurko uczniaJedną z podstawowych umiejętności, które dziecko nabywa w szkole jest sztuka pisania. Niejednokrotnie jest to coś co sprawia problem dzieciakom. Jednak praktyka czyni mistrza. Każde dziecko jest inne, więc rozwój tej umiejętności może przebiegać w różnym czasie. Ważne jest by wspólnie z małym uczniem ćwiczyć oraz chwalić za postępy.

Warto zacząć ćwiczyć wcześniej

Dzieciaki są różne, ale jeśli rodzic stwierdzi, że jego pociecha jest już gotowa, to warto rozpocząć naukę liter jeszcze przed pójściem do szkoły. Pomoże to czuć się dziecku pewnej w szkolnej ławce. Taka wspólna nauka może też wspaniale zbliżyć rodzica z dzieckiem. Oczywiście nic na siłę! Dodatkowe ćwiczenie pisania ma być dla dziecka rozwojowe i przyjemne, a nie kojarzyć się z przykrym obowiązkiem.

Pióro czy długopis?

Artykuły szkolne są niezbędne do rozpoczęcia edukacji malucha. Jednak nie tak prosto wybrać te właściwe. Który artykuł piśmienniczy będzie najlepszy? Pióro ze stalówką? A może pióro kulkowe lub długopis? We wczesnym stadium edukacji warto kupić dziecku pióro ze stalówką. Ten przyrząd niejako wymusza staranniejsze pisanie i przy nauce jest świetny. Gdy dziecko opanuje już sztukę pisania można próbować z piórem kulkowym. Długopis jest z reguły wybierany jako ostatni, gdy dziecko osiągnie już odpowiedni poziom.