Szkolne ABC

Poradnik o szkolnych artykułach

Plecaki szkolne dla dziewczyn – wygoda i bezpieczeństwo

Bardzo dużo słyszy się o wypadkach i potrąceniach pieszych, niestety także dzieci udających się do szkoły. Czasem powodem jest brak widoczności. Nie wszystkie dzieci noszą ze sobą odblaski, a powinny. Zatem najlepiej wybierać plecaki i tornistry, które mają dołączone odblaski. To zapewnia bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli plecak jest czarny bądź utrzymany w ciemnej tonacji kolorystycznej.

Plecaki szkolne dla dziewczyn – wybór dla najmłodszych

Dziewczynki, jak i chłopcy często obawiają się pierwszego dnia w szkole, dlatego należy oswajać w nich ten stres, pozwalając przygotować się do pierwszego dnia w szkole, wybierając plecak. Dla dziewczynki można wybrać model z ulubionym zwierzątkiem abo postacią z bajki, np. takie. W ten sposób dziecko staje się pewniejsze i bardziej chętne do nowych wyzwań.

Plecaki szkolne dla dziewczyn – nie tylko design, ale i wygoda

Oczywiście nie można zapomnieć o wybraniu modelu z usztywniającą pianką na plecach, a także na szelkach. Wspomaga to kręgosłup, gdyż dziecko zachowuje odpowiednią postawę, ale również jest wygodniejsze gdyż nie powstają bolesne obtarcia i odciśnięcia materiału na skórze zwłaszcza na ramionach. Warto również wybierać model z podwójnym zamkiem, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie dziecku go otworzyć. Ważne są również liczne kieszenie rozmieszczone symetrycznie, dzięki czemu można równomiernie rozłożyć ciężar i odciążyć kręgosłup.

,